הצמיגים שלי (0)
03-9005838

חישוקי סגסוגת

חישוקי סגסוגת, המכונים גם ג'אנטים או חישוקי מגנזיום, מיוצרים מסגסוגת (תערובת חומרים) הכוללת מתכות וחומרים נוספים, הגורמים לכך שהם חזקים ועמידים יותר מאשר מתכות "טהורות", שהן לרוב רכות יותר.

 

חישוקי הסגסוגת הוצגו לראשונה בשנות ה- 60, והמרכיב העיקרי בהם היה מגנזיום (ומכאן השם המקורי), מרכיב אשר הפך אותם לקלים יותר מחישוקי ברזל, אך גם הרבה יותר שבירים. במרוצת השנים השתכללו תהליכי הייצור, וכיום רובם המכריע של חישוקי הסגסוגת עשויים מאלומיניום, והם קלים, עמידים מאוד ומחירם סביר בהחלט. מלבד המראה המרשים, המשדרג את מראה הרכב, לחישוקי הסגסוגת שני יתרונות נוספים על חישוקי ברזל רגילים:

  1. משקל נמוך יותר, המסייע בשיפור צריכת הדלק ובהפחתת "מסה בלתי מוקפצת" אשר גורמת למערכת המתלים ברכב לעקוב באופן מדוייק יותר אחרי פני הקרקע, ובכך לספק אחיזת כביש משופרת.
  2. עיצוב ומבנה חומרים המסייע לשחרר חום ממערכת הבלמים, דבר המשפר את ביצועי מערכת הבלימה בעת נהיגה מאומצת.
רוב החישוקים מיוצרים כיום בשתי דרכים עיקריות - חציבה (Forging) או יציקה לתבנית (Casting). תהליך ייצור חישוקי הסגסוגת הינו יקר יותר מתהליך ייצור חישוקי ברזל ולכן מחירם מעט גבוה יותר.
אם בעבר חישוקי סגסוגת הוצעו בעיקר כאביזר ברכבי יוקרה או ברמות אבזור גבוהות בלבד, בעשור האחרון הפכו חישוקים אלה לנפוצים יותר ויותר כסטנדרט בכלי רכב חדשים, וניתן לרכוש אותם במגוון מידות עבור טווח רחב מאד של רכבים, החל מרכבי מיני וסופר מיני, דרך משפחתיות ומנהלים, ועד רכבי SUV יוקרתיים. שוק חישוקי הסגסוגת הינו תחום רחב ביותר הכולל בתוכו מגוון רחב של יצרני חישוקים מקוריים ויצרני חישוקי After Market כגון Momo, BBS, OZ, Vossen, ADV, Borbet ועוד ועוד.
 
 
 
 

 

צפו כיצד מייצרים חישוקי סגסוגת:הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.