הצמיגים שלי (0)
03-9005838

צמיגי Run Flat

צמיגי Run Flat הינם צמיגים היכולים לנסוע עשרות קילומטרים ללא אוויר כלל ובכך מאפשרים לנהג להגיע לצמיגייה ללא צורך לעצור בצד הדרך ולהחליף לגלגל חלופי.
למרות יתרונותיהם, נותרו צמיגי ה- Run Flat שנויים במחלוקת, ומותקנים על מספר מועט כלי רכב. בשל כך, נוצר קושי להשיג צמיגי Run Flat תחליפיים ומחירם נותר גבוה.
כדי לענות על הביקוש, רשת טייר-קלאב הרחיבה את היצע צמיגי ה- Run Flat התחליפיים המשווקים על ידה, ומציעה מגוון צמיגי Run Flat מתוצרת Falken ו- Landsail.
ישנם מספר סוגים של צמיגי Run Flat. סוג אחד מבוסס על טבעת פנימית קשיחה, ומאפשר נסיעה ללא אוויר לאורך זמן, ולכן משמש בין היתר כלי רכב צבאיים ומשוריינים.
אך הסוג הנפוץ יותר הוא צמיג עם תמיכה עצמית. בצמיג מסוג זה, הדפנות מחוזקות באופן משמעותי, כך שהוא מסוגל לשאת את משקל הרכב גם כאשר לחץ האוויר נמוך, או אפילו ללא אוויר כלל, וזאת למשך מרחק מוגבל (לרוב כ-100 ק"מ) ובמהירות מוגבלת (לרוב 80 קמ"ש).
בעבר היו מספר יצרני הרכב שנהגו להתקין צמיגי Run Flat בהתקנה מקורית על כלי הרכב מתוצרתם, בעיקר על דגמים ספורטיביים ויוקרתיים. כיום נותרו בעיקר שני יצרנים שממשיכים להתקין צמיגים מסוג זה – BMW וקאדילק.

 

צמיג Run Flat של חברת Falken מדגם ZE914


 צמיגי Run Flat - בעד ונגד

יתרונות:

• מאפשרים נסיעה של כ-100 ק"מ ללא אוויר כלל בצמיג.
• חוסכים את הצורך להחליף לגלגל חליפי או לקרוא לשירותי דרך.
• יציבים יותר בעת כשל פתאומי בצמיג, בזכות דופן הצמיג המוקשחת.
• חוסכים במשקל ובמקום אחסון עקב ביטול הצמיג החליפי (החסכון במשקל מתקזז חלקית, מאחר שצמיגי Run Flat שוקלים יותר מצמיגים רגילים).


חסרונות:

• אין ברכב צמיג חליפי וכלי נהג (מגבה, מפתח גלגלים).
• הצמיגים קשיחים יותר מצמיגים רגילים, וכדי לפצות על כך הרכב החומרים של הסוליה רך יותר, מה שגורם לקיצור אורך החיים של הצמיגים.
• צמיגי Run Flat אינם חסינים לחלוטין מפגיעות, ועלולים להתפרק אם נוסעים בהם ללא אוויר במהירות גבוהה, או אם הם סופגים פגיעה גדולה בדופן.
• נסיעה עם צמיג Run Flat ללא אוויר במשך קילומטרים רבים עד לפנצ'ריה לרוב גורמת להרס הצמיג, מה שמחייב החלפתו בצמיג חדש, דבר שעשוי היה להימנע אם הצמיג היה מוחלף במקום לצמיג החליפי.
• צמיגי Run Flat יקרים בעשרות אחוזים מצמיגים רגילים מתוצרת אותו יצרן והזמינות שלהם נמוכה יותר.

 

לחצו כאן כדי לראות את צמיגי ה-Run Flat הקיימים כעת במלאי באתר טייר קלאב

הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.