הצמיגים שלי (0)
03-9005838

תיוג צמיגים בהתאם לתקינה האירופאית

בחודש נובמבר 2012 נכנסה לתוקף תקנה של האיחוד האירופי, לפיה כל צמיג חדש שיימכר במדינות האיחוד יהיה חייב לשאת עליו תג מידע. משרד התחבורה הישראלי החליט לאמץ את התקינה האירופאית, כך שהחל מה- 1 ביוני 2013, על כל הצמיגים שנמכרים בישראל מודבק תג המידע.

תגי המידע כוללים שלוש תכונות בלבד, ללא שינויים או תוספות, בעיצוב אחיד ומוגדר מראש.

צריכת דלק (Fuel Efficency)

מופיע בצידו השמאלי העליון של התג. משקף את ביצועי ההתנגדות לגלגול של הצמיג, ומוצג במונחים של צריכת דלק. הדירוג הוא מציון A לצמיג החסכוני ביותר ועד לדירוג G לצמיג הבזבזני ביותר, באופן הדומה לזה המשמש לדירוג מוצרי חשמל. האות D אינה בשימוש. ההבדל בין הדרגות הוא  בין 0.18 ל- 0.24 ק"מ לליטר עבור רכב שצריכת הדלק שלו היא 15 ק"מ לליטר. קביעת הסיווג מתבצעת באמצעות בחינה בתהליך אחיד באחד מתשעה מרכזי מבחן המאושרים ע"י האיחוד האירופי.

אחיזה בכביש רטוב (Wet Grip)

מופיע בצידו הימני העליון של התג. משקף את מרחק הבלימה של הצמיג בקו ישר בכביש רטוב. יש לשים לב שביצועי הבלימה בכביש יבש אינם ביחס ישר לביצועי הבלימה בכביש רטוב, כך שייתכן צמיגי המצטיין בבלימה בכביש רטוב אך חלש יחסית בבלימה בכביש יבש ולהיפך. אך נתוני הבלימה בכביש יבש אינם נכללים בתיוג האירופאי. הדירוג הוא מציון A למרחק הבלימה הקצר ביותר ועד ל- G למרחק הארוך ביותר. האותיות D ו- G אינן בשימוש. ההבדל בין הדרגות הינו 3 עד 6 מטר, כאשר הבלימה מתבצעת ממהירות של 80 קמ"ש. לכן ההבדל במרחק הבלימה בין צמיג המסווג A לצמיג המסווג F הוא כ- 18 מטר.

רעש חיצוני (Sound Wave)

מופיע בחלקו התחתון של התג. כולל שלוש רמות של רעש חיצוני, המסומנות באמצעות קו אחד (צמיג שקט), שניים או שלושה (צמיג רועש). בנוסף מצויינת רמת הרעש של הצמיג בדציבלים. הרעש נבדק באמצעות רכב החולף על פני מכשיר בדיקה כאשר המנוע מכובה. חשוב לציין כי גם צמיג המסומן באמצעות שלושה קווים הוא אמנם רועש יחסית לצמיג המסומן בקו אחד או שניים, אך גם רמת רעש זו עומדת בתקנים. אחרת, הצמיג לא היה מורשה כלל למכירה.

הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.