הצמיגים שלי (0)
03-9005838

השפעת מועד ייצור הצמיג על איכותו

למרות שבמבט חטוף הם נראים כמוצר פשוט יחסית, צמיגי הרכב הם מוצר מורכב. הצמיגים מיוצרים מתערובת הכוללת גומי ולמעלה מ – 200 חומרים מתקדמים, הכוללים חיזוקי מתכת שונים וכימיקלים המשמשים כנוגדי חימצון שמטרתם להאט את תהליך ההזדקנות של הצמיג.

עיצוב פונקציונלי ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות של המוצר הביאו למצב בו הצמיגים כיום טובים יותר, עמידים יותר ומאפשרים אחיזת כביש, יציבות ויכלת בלימה טובים יותר מעבר.

בפועל, צמיג שיוצר ואוחסן על ידי היצרן והיבואן באופן נאות, אין פגיעה באיכותו גם בחלוף מספר שנים. מאחר שתהליך ההזדקנות הוא מאוד איטי, בעולם אין תקינה המגבילה התקנת צמיג חדש בהתחשב בתאריך ייצורו, אלא קיימות המלצות בלבד. עם זאת, משרד התחבורה התקין תקנות המגבילות התקנת צמיגים בהתאם למועד ייצורם:

  • ניתן להתקין צמיג חדש שגילו הוא עד 6 שנים.
  • אין להתקין צמיג משומש אם חלפו יותר משנתיים ממועד ייצורו.
  • עפ"י תקנות משרד התחבורה, יש להסיר מהרכב ולהפסיק את השימוש בצמיג אם חלפו יותר מ- 8 שנים ממועד ייצורו, וזאת גם במקרה שבו הצמיג נראה תקין ולא שחוק.

הודעה באתר משרד התחבורה בנוגע לגיל הצמיגים המותר להתקנה על רכב.

הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.