הצמיגים שלי (0)
03-9005838

מנגנון "צמיג בהתאמה אישית" באתר טייר קלאב

מנגנון "צמיג בהתאמה אישית" הוא מנגנון חדשני וייחודי, שנועד לסייע ללקוח לבחור בצורה נוחה ומהירה את הצמיגים המתאימים ביותר לסגנון הנהיגה שלו. המנגנון פותח ע"י מומחי הצמיגים של טייר קלאב וקבוצת אוטולוקס, תוך שימוש בנתונים הרשמיים של יצרני הצמיגים, בנתוני בדיקות המבוצעות עפ"י דרישות התקינה האירופאית ובחוות דעת של מומחים לאור הנסיון המצטבר בשימוש בצמיגים על פני מאות אלפי קילומטרים.

כאשר בוחנים את תכונות הצמיג, חשוב להבין בראש ובראשונה כי אין צמיג "מושלם", וכי כל צמיג הוא תוצר של איזון ופשרה בין תכונותיו השונות. כאשר יצרן צמיגים מתכנן את הצמיג, הוא מייעד אותו לטווח שימושים מסויים ומאזן בין התכונות שלו בהתאם. לדוגמא, צמיג המוגדר כספורטיבי יתוכנן עם תרכובת גומי רכה יותר, שתאפשר לו להצטיין באחיזת כביש גבוהה אבל "המחיר" יהיה שחיקה מהירה יותר.

בסיס הנתונים המשמש את מנגנון "צמיג בהתאמה אישית" באתר טייר קלאב כולל דירוג של כל הצמיגים הנמכרים באתר ב- 7 תכונות שונות, שהן התכונות החשובות ביותר לתפקודו של הצמיג:

 1. אורך חיי הצמיג
 2. רעש נסיעה חיצוני
 3. חסכון בדלק
 4. אחיזה בכביש רטוב
 5. יציבות
 6. נוחות נסיעה
 7. מרחק בלימה

מאחר שכל התכונות הנ"ל, או לפחות מרביתן, נראות כחשובות מאוד למרבית הנהגים, בנינו  באמצעותן ארבעה סגנונות נהיגה טיפוסיים וקבועים מראש, שכל אחד מהם כולל שלוש תכונות צמיג. דפוסי נהיגה אלה יקלו על הנהגים לבחור את הצמיג המתאים להם ביותר. סגנונות הנהיגה הם:

 1. משפחתי – מתאים לחלק גדול מהנהגים בישראל, הנוהגים פחות מ- 20,000 ק"מ בשנה, בנסיעה עירונית ובינעירונית משולבת. התכונות הכלולות בסגנון נהיגה זה הן: אורך חיי צמיג, אחיזה בכביש רטוב ונוחות נסיעה.
 2. ספורטיבי – מיועד לנהגים הנוהגים ברכב ספורטיבי, או שסגנון הנהיגה שלהם ספורטיבי. התכונות הכלולות בסגנון נהיגה זה הן: אחיזה בכביש רטוב, יציבות ומרחק בלימה.
 3. מעל 20,000 ק"מ בשנה – מיועד לנוהגים מרחקים גדולים לעתים קרובות. התכונות הכלולות בסגנון זה הן: אורך חיי צמיג, חסכון בדלק ונוחות נסיעה.
 4. ידידותי לסביבה – מיועד לאלה המעוניינים שפליטת המזהמים של רכבם תהיה נמוכה ככל האפשר. מתאים לרכב היברידי וחשמלי, אבל לא רק. התכונות הכלולות בסגנון זה הן: אורך חיי צמיג, רעש נסיעה חיצוני וחסכון בדלק.

לגולשים באתר טייר קלאב מוצעת האפשרות לבחור באחד מארבעת סגנונות הנהיגה הקבועים מראש, או לבנות סגנון נהיגה בהתאמה אישית, שיכלול 3 מבין 7 התכונות הקיימות באתר.

לבוחרים בצמיג לרכבי שטח ניתנת האפשרות להוסיף למשוואה תכונה נוספת, רביעית, והיא עבירות בשטח לצמיגי 4X4. תכונה זו היא בנוסף ל- 3 התכונות שנבחרו, באמצעות סגנון נהיגה או באמצעות בחירת תכונות פרטנית. עוד על בחירת צמיגים לרכבי שטח ניתן לקרוא כאן.

הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.