הצמיגים שלי (0)
03-9005838

GT Radial מקימה מפעל ראשון בארה"ב

בחודש פברואר 2015 עשתה חברת ג'י טי (Giti), יצרנית הצמיגים ממותג GT Radial, צעד נוסף בדרך להפיכתה לשחקן מוביל בשוק הצמיגים העולמי, והניחה את אבן הפינה למפעל חדש של החברה, שמוקם במחוז צ'סטר, דרום קרולינה, ארה"ב. מפעל זה יהיה המפעל התשיעי של החברה, והראשון בצפון אמריקה. מפעל זה הינו הראשון של ג'י טי מחוץ לאזור דרום-מזרח אסיה, ולמעשה הינו מפעל הצמיגים הראשון שמוקם בארה"ב ע"י יצרנית צמיגים שמוקד הייצור העיקרי שלה הוא סין. פרוייקט שאפתני מסוג זה אינו דבר מובן מאליו עבור יצרנית הצמיגים, שהמטה שלה ממוקם בסינגפור ועיקר פעילות הייצור שלה מבצע בסין. ההחלטה על הקמת המפעל באה על רקע חוות דעת טובות שקיבלו צמיגי ג'י טי, בין השאר במבחנים השוואתיים שנערכו ע"י ה- Consumer Report, וזאת במקביל לביקוש הולך וגובר לצמיגי ג'י טי בארה"ב, והקמתו תאפשר לקצר זמני הספקה ולחסוך את עלויות השילוח הימי של הצמיגים מסין לארה"ב.

עלות הקמת המפעל, הממוקם כ- 80 ק"מ דרום מערבית לשארלוט, צפון קרולינה, מוערכת ב- 560 מיליון דולר. הוא מיועד לפתוח את שעריו בשנת 2017 וצפוי להעסיק כ- 1,700 עובדים בייצור של צמיגי נוסעים וצמיגי לטנדרים, SUV ו- 4X4, המיועדים הן להרכבה מקורית (OE) והן להתקנה תחליפית. כושר הייצור של המפעל בתקופה מלאה יעמוד על כ- 5 מיליון צמיגים בשנה. לצורך הקמת המפעל תקבל ג'י טי הטבות כלכליות בשווי של כ- 40 מיליון דולר מהמדינה, המחוז ורשויות ממשלתיות נוספות, וזאת בצורה של מענקים לרכישת הקרקע, הקלות מס והטבות מעסיקים. בטקס הנחת אבן הפינה השתתפה ניקי היילי, מושלת דרום קרולינה, ונציגים רשמיים נוספים של המדינה והמחוז, כמו גם מנהלים בכירים מההנהלה העולמית של ג'י טי . "אנחנו נרגשים לחגוג את אבן הדרך הזו יחד עם האנשים שעבדו כל כך קשה על הפרוייקט החשוב הזה" אמר ד"ר אנקי טאן, יו"ר קבוצת ג'י טי. "זהו יום גדול לצמיגי ג'י טי, לאנשי דרום קרולינה ולקהילה של מחוז צ'סטר".

חברת ג'י טי פעילה בתחום הצמיגים מאז שנת 1951 ונכנסה לראשונה לשוק הסיני בשנת 1993. היקף הפעילות הנוכחי של החברה הביא אותה למקום ה- 10 בדירוג יצרניות הצמיגים העולמי, עם מחזור מכירות שנתי של 3.8 מיליארד דולר ומערך מכירות גלובלי הפעיל ביותר מ- 130 מדינות. החברה מפעילה 8 מפעלי ייצור בסין ובאינדונזיה, עם מפעל תשיעי שהקמתו החלה כאמור בארה"ב. כמו כן מפעילה החברה מרכזי מחקר ופיתוח בארה"ב, גרמניה ובריטניה ומסלולי ניסוי בבריטניה, פינלנד וטייוואן.

אגב, ג'י טי לא לבד - תעשיית הצמיגים הסינית כולה צומחת בקצב מהיר, תוך שיפור מתמיד באיכות המוצרים. יצרני הצמיגים הסיניים הגדילו את מכירות הצמיגים שלהם בארה"ב ב- 56% ביחס לשנה שעברה, כך מדווח המגזין Tire Business. ייבוא צמיגי נוסעים מסין עבר את רף 46 מיליון צמיגים בשנה, והם מהווה כיום כשליש מכלל ייבוא הצמיגים לארה"ב ו- 22% מסה"כ הצמיגים שהוחלפו במהלך השנה. 

 

 

 

 

 

הזן נתוני צמיג וקבל את רשימת הצמיגים המתאימים לך. באפשרותך לבחור גם את סגנון הנהיגה שלך ולקבל את המלצתנו לצמיג המתאים לך ביותר

נתוני צמיג (שדות חובה)

R
/
לא יודע מה נתוני הצמיג שלך? לחץ כאן
נא מלא נתוני חובה

סגנון נהיגה (ניתן להמשיך ללא בחירה)

הזן נתוני הרכב וקבל את רשימת הג'נטים המתאימים לך.

נתוני רכב (שדות חובה)

נא מלא נתוני חובה

License Image

מידות הצמיג מופיעות ברשיון הרכב כפי שמודגש בתמונה. החל משנת 2008, המידות המופיעות ברשיון הרכב כוללות גם קוד עומס ומהירות. קוד העומס והמהירות הינם מחייבים - לא ניתן להתקין ברכב צמיגים שקוד העומס והמהירות שלהם נמוכים מהמצויין ברשיון הרכב או בהוראות יצרן הרכב. במידה וקוד העומס והמהירות לא מצויינים ברשיון הרכב, ניתן להיעזר בספר הרכב או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של טייר קלאב.